İnsan vücudunun doğal olarak yaydığı titreşimleri esas alan biorezonans yöntemi, sınav stresi yaşayan öğrencilerin stresini azaltmada, sınavda konsantrasyon ve performansı artırmada çok  etkili oluyor.
Vücudun kendiliğinden yaydığı frekans kodlarını esas alan biorezonans tedavisi, hastanın zihinsel, ruhsal ve bedensel koşullarını bir bütün olarak ele alıyor. Kişiye özel tedavi programı uygulanan yöntem bitkisel, kimyasal ya da sentetik herhangi bir ilaç takviyesi yapılmadan biorezonans cihazıyla uygulanıyor.
BİOREZONANS TEDAVİSİ Bir çeşit frekans tedavisidir. Moleküler düzeyde nano teknoloji kullanılarak yapılan bu cihazla vücudumuzdaki değişik organlardan algılanan sinyalleri tekrar düzeltilerek vücudumuza aktarılması esasına dayanmaktadır. Bir çeşit vücudun yenilenmesidir. Biorezonans dediğimiz cihazımız, hastamızın konforlu, yatağa uzanarak pedler sayesinde vücuda bir takım akımların verilmesiyle beraber hastanın hiç bir şey hissetmediği sadece kendini daha iyi, dinlenmiş vaziyette kalktığı bir çeşit tedavi.
“BU TEDAVİYLE ÖĞRENCİLERİMİZ STRESLERİ AZALMIŞ KONSANTRASYONLARI ARTMIŞ BİR ŞEKİLDE SINAVA GİRİLEBİLİR”
Sınav zamanına yaklaşılan  günlerde sınav stresi yaşayan çocuklar için de bu tedaviyi kullandıklarını ifade eden Dr İbrahim Uçkun  Aynı zamanda bu cihazımızın sınav stresini azaltmada sınavda konsantrasyon artırmada ve performansı artırmada da çok  etkili olduğunu söylüyor. Sınava yaklaşmış olduğumuz  günlerde, eminim gençler özellikle stresli ve konsantre olmada güçlük çekiyorlar. Çünkü artık yorulduklarını hissediyorlar. Belli bir çalışma döneminin sonuna geldiler. Onun için aralıklı olarak bu tedaviyi alırlarsa tekrar yeniden canlanmış bir şekilde stresleri azalmış konsantrasyonları artmış bir şekilde sınava girebilirler. Özellikle aileler de bu sınav öncesinde çok stresli oluyor. Benim onlara tavsiyem çocuklarını özellikle strese sokmamaları ve bu cihazdan faydalanmalarıdır diye konuştu.
 Biorezonans tedavisi beslenme uyku ve daha birçok şeyde baharın getirdiği kronik yorgunluk sendromunda da çok etkilidir