Özellikle sporcular, iş dünyasında yoğun çalışan kişiler, sınav baskısı yaşayan öğrenciler ve satış, finans gibi sürekli stres altında çalışan kişilerin performanslarını yükseltme amacıyla biorezonans metodundan doğal bir doping  olarak yararlanılabiliyor.  Biorezonans cihazı kullanılarak frekanslar yardımıyla kişinin performansının daha yükseğe tırmandırılması hedefleniyor

Biorezonansa , dikkat dağınıklığını, aşırı stresin yarattığı sorunları, halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetleri ortadan kaldırıp odaklanma sağlıyor. Aynı zamanda doğal bir doping  metodu olarak sınıflandırılıyor.

 Zihnin kontrol edilerek yüksek verimde çalışılması ve kolayca odaklanılması sonucunda beynin potansiyelini en yüksek seviyeye çıkarmayı hedefleyen   BİOREZONANS TEDAVİSİ psikolojik baskı altında ve çok yoğun çalışan kişilerde, okul başarısını artırmak isteyen öğrencilerde ve sporcularda kullanılıyor. Şampiyonlar Ligi Futbol Takımı Milan’a bu yöntemin uygulandığı ve 23 Mayıs 2007’de Şampiyonlar Ligi’ni kazanmalarındaki en güçlü silahları olduğu biliniyor. 2010 Kış Olimpiyatları’nda Kanada Hükümeti, Kanada Olimpiyat Takımı’nı biorezonans uygulamasından faydalandırdı ve madalyaları toplamalarında ivme oluşturdu.